V případě, že jste ve stádiu, kdy nepotřebujete žádnou půjčku, ale naopak hledáte možnosti zhodnocení svých peněz, tak jste se dostali na správné místo. Na těchto stránkách získáte základní přehled o možnostech investování finančních prostředků pro vysoký úrok. Pohodlně se usaďte a prozkoumávejte možnosti, které se vám naskýtají právě teď. Podle známého rčení: Začněte penězi dělat další peníze.

Kapitálové životní pojištění

Kapitálové životní pojištění (KŽP) je v podstatě kombinací spoření a pojištění pro případ smrti. V zemích na západ od nás je tento styl investic velmi oblíbený a v posledních letech začíná nabírat na oblibě i u nás.

Část z vámi placené částky je ukládána ve prospěch klienta do „kapitálové hodnoty“ a ta druhá část je určena na pokrytí rizika smrti.

Kapitálovou hodnotu pojišťovna různými způsoby investuje, čímž ji také zhodnocuje. V případě úmrtí pojišťovna vyplácí pozůstalým obě dvě části, ovšem pokud se klient dožije konce pojištění, je mu vyplacena kapitálová hodnota pojištění.

Rozhodně si nepleťte KŽP s nějakým výnosným spořením – pokud byste v bance nechali zhodnocovat stejnou částku jako dáváte do pojištění, určitě by byl váš výnos větší.

Životní pojištění je určeno k zajištění proti různým rizikům (záleží na smlouvě – především proti smrti), aby v případě smrti klienta byl zbytek jeho rodiny dostatečně zajištěn. To, že dostanete část peněz po určité době zpátky, je výhodným zpříjemněním pojištění.

Výše výnosů se pohybuje od 3 do 6 % za rok.

Životní pojištění bohužel nemůže uzavřít každý, protože pojišťovna si své klienty pečlivě vybírá (snaží se minimalizovat počet pojistných plnění), a proto jsou důležitá zdravotní rizika a věk klienta – pojišťovna může uzavření smlouvy odmítnout.

Pojistné je klientům vypočítáno na míru dle pojistné částky, věku a zdravotních rizik a je placeno v pravidelných splátkách nebo v jednorázové platbě hned na začátku.

Jelikož se jedná o velice individuální službu, prodávají ho jen vyškolení obchodní zástupci daných pojišťoven, se kterými si můžete domluvit osobní schůzku. Podle novely Zákona o daních z příjmů je pojistné také odpočitatelné od základu daně.