V případě, že jste ve stádiu, kdy nepotřebujete žádnou půjčku, ale naopak hledáte možnosti zhodnocení svých peněz, tak jste se dostali na správné místo. Na těchto stránkách získáte základní přehled o možnostech investování finančních prostředků pro vysoký úrok. Pohodlně se usaďte a prozkoumávejte možnosti, které se vám naskýtají právě teď. Podle známého rčení: Začněte penězi dělat další peníze.

Jak zůstat bohatým?

Pero na novinách s grafy

Získat bohatství může být snadné i složité, ovšem udržet si ho, to je těžké vždy. A většinou také velmi platí rčení „Lehce nabyl, lehce pozbyl.“ – čím rychleji a snadněji člověk bohatství získá, tím kratší dobu se mu podaří si ho udržet, protože rozfofrovat i velký majetek se dá během pár měsíců.

Neschopnost zvládnout bohatství

Rychlozbohatlíci často nezvládnou novou životní situaci – někdy si musí poradit se závistí, ztrátou přátel, rozpadem rodiny apod. – a buď se zhroutí a skončí v péči psychiatrů nebo peníze jednoduše utratí.

Zámožný je každý, kdo dokáže hospodařit s tím, co má.
Johann Wolfgang von Goethe

Nezvládnutí bohatství však je časté i u těch, kteří s ním již vyrůstali. Když děti bohatých rodičů zdědí jmění, ale nejsou řádně vychovány k jeho správě, velmi často jim propadne mezi prsty.

Není vůbec neobvyklé, že miliony získané v rámci rodiny jednou generací už nepřežijí ty další (a proto osvícení zámožní rodiče svým potomkům poskytují raději prvotřídní vzdělání a nějakou tu korunu do začátku, ale jinak jim život příliš neusnadňují).

Podvodníci a zloději

Tím nejhorším, co může vaše bohatství ohrozit, jsou různí podvodníci a zloději – stačí svěřit správu majetku nesprávnému majetku nebo společnosti a můžete se s nim rozloučit. Nemusí se ani jednat o podvod, stačí chyba v účetnictví.

Je třeba si tedy zapamatovat jediné slovo: rozvaha. Jednejte s rozvahou a vše si promýšlejte (čeho chcete dosáhnout, proč něco děláte a jestli to děláte správně).

Získat majetek je velký čin. Znám ještě větší čin: udržet si majetek, který už máme.
André Maurois

A pokud ještě peníze nemáte, přečtěte si jak bohatství získat.