V případě, že jste ve stádiu, kdy nepotřebujete žádnou půjčku, ale naopak hledáte možnosti zhodnocení svých peněz, tak jste se dostali na správné místo. Na těchto stránkách získáte základní přehled o možnostech investování finančních prostředků pro vysoký úrok. Pohodlně se usaďte a prozkoumávejte možnosti, které se vám naskýtají právě teď. Podle známého rčení: Začněte penězi dělat další peníze.

Jak zbohatnout?

Spousta lidí si přeje zbohatnout a má vcelku přesnou představu, jak by dané bohatství mělo vypadat. Ona představa se většinou liší podle okolí, ve kterém jedinec žije – rozdílné touhy by měl v Somálsku, v Brně i v Hollywoodu.

Ruka beroucí peníze

Ať už jde o jakékoliv hmotné statky, je cesta k nim často spletitá a člověk se na ni musí řádně připravit. Při honbě za penězi však nezapomeňte, že ony by měly sloužit vám a ne vy jim. Zabřednete-li do pouhého hromadění majetku, štěstí vám to nepřinese.

Snadno a rychle

Většina bohatých vám při otázce, jak své jmění získali, odpoví, že to rozhodně nebylo jednoduché a cesta byla skutečně dlouhá. Samozřejmě ale existují i ti, kteří měli jednoduše štěstí a peníze jim spadli rovnou do klína. Tou nejčastější snadnou cestou je, že se lidé bohatí už narodí.

Skvělým příkladem je dědička hotelového impéria Paris Hilton, která je ale zároveň proslulá svým nezvládnutím role bohaté dědičky a bezuzdného rozhazování. I v případě, že vaši rodiče nepatřili mezi milionáře, prozkoumejte své vzdálenější příbuzné – možná zjistíte, že jste příbuzní s vlastníkem ropného impéria.

Další cestou k instantnímu zbohatnutí by mohla být výhra v loterii, ovšem jak praví statistika – nemusíte se toho v žádném případě obávat. Samozřejmě existují šťastlivci, kteří vyhrají desítky milionů a změní jim to život, ale zeptejte se sami sebe, kolik jich ze svého okolí znáte.

Se správnou myšlenkou na správném místě ve správný čas

Abyste se stali bohatými, nemusíte spoléhat jen na náhodu – stačí, když váš mozek bude mít svůj den a dostanete geniální nápad. Trefíte-li se do něčeho, co chce spousta lidí, může vám to začít celkem slušně vynášet.

Samotný nápad však nestačí – musíte být schopni daný nápad také adekvátně realizovat (nebo ho alespoň dobře prodat). Pokud toho nejste schopni, tak nezbohatnete, i když by vaše myšlenka byla zcela revoluční. Brilantních nápadů, které nevyužity někam zapadly, je obrovská spousta (hledejte!).

Podnikejte, ale uváženě

Vydělat pořádně na podnikání není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. V žádném případě neplatí obecná představa, že každý podnikatel je „ve vatě“ – tam jsou pouze ti nejvytrvalejší a nejschopnější. Každý, kdo se rozhodne živit podnikáním, je odsouzen k nekončícím bojům s nepřehlednými předpisy, otravnými úředníky, konkurencí, pomalými soudy, konkurencí apod.

Většina těch odvážlivců podniká spíše v malém na živnostenský list, často se potácí na hranici ziskovosti a pokračují jenom ze setrvačnosti. Ovšem i řemeslník bez originálního nápadu si může pěkně vydělat – neustále jich totiž ubývá a těch skutečně zručných je jako šafránu.

Zbohatněte prací

Bohatnout běžnou prací je pro většinu lidí nezajímavé a ve skutečnosti také téměř nemožné. Při běžném zaměstnaneckém poměru si sice možná vyděláte na živobytí, ale multimilionářem se zřejmě nestanete.

Určitá možnost tu přesto je – plat takového vrcholového manažera se od odměny řadového zaměstnance dost liší. Velké rozdíly jsou též mezi jednotlivými obory a okresy. Obecně platí, že čím větší znalosti a lepší kvalifikace, tím vyšší plat.

Pokud se však zamyslíte nad citátem Paula Pilzera, ekonomického poradce amerického prezidenta, který zní: „Peníze vyjadřují přínos, jaký jsme měli pro druhého člověka,“ možná přijdete na způsob, jak své znalosti / svůj produkt / svůj nápad můžete zužitkovat ještě jiným způsobem.

Většina bohatnutí se zakládá na tom, že jedinec má malý přínos velkému množství lidí. Můžete si však také najít svého štědrého mesiáše, pro kterého pouze vy budete mít obrovský přínos.

Nemusíte si představovat pouze zámožného staromódního aristokrata, který nutně potřebuje vaše znalosti, ale také třeba gigantickou firmu, které můžete dodávat svůj unikátní výrobek, který zrovna potřebují. Nemusí se vám líbit ona závislost na někom jiném, ale tento způsob vydělávání bývá zpravidla o něco stabilnější než ten zaměřený na široký trh.

Investujte

Máte-li už určitý základní vklad, můžete se pokusit zbohatnout pomocí investování do akcií, nemovitostí či komodit. Vypadá to sice jednoduše (jen správně nakoupit a počkat si na zhodnocení vašich investic), ale realita může být naprosto odlišná – na každého jednoho úspěšného zbohatlíka připadá dlouhý zástup jeho méně úspěšných kolegů (na kterých on většinou zbohatl). Podle průzkumů na spekulativních investicích časem prodělá téměř 80 % malých investorů.

Investování nezavrhujte, ale pamatujte si, že je třeba zvolit správnou strategii, jednat s rozvahou a mít dostatečné množství informací o všem, co se chystáte dělat (a to i v případě, že se budete spoléhat na odborníky).