V případě, že jste ve stádiu, kdy nepotřebujete žádnou půjčku, ale naopak hledáte možnosti zhodnocení svých peněz, tak jste se dostali na správné místo. Na těchto stránkách získáte základní přehled o možnostech investování finančních prostředků pro vysoký úrok. Pohodlně se usaďte a prozkoumávejte možnosti, které se vám naskýtají právě teď. Podle známého rčení: Začněte penězi dělat další peníze.

Diamanty

Diamant

Diamant, král drahých kamenů, je všeobecně znám jako nejtvrdší známý přírodní minerál a třetí nejtvrdší látka vůbec. V podstatě se jedná o krystalickou formu uhlíku se skvělými optickými vlastnostmi, pro něž je už stovky let vyhledávána jako symbol bohatství.

Pro investory je v nejistých dobách nákup broušených diamantů často ještě lepší možností než nákup zlata, nejen protože jejich cena prochází velmi malými výkyvy, ale i značné jmění jednoduše schováte do kapsy.

Lze je snadno ukrýt i přepravovat a prodáte je kdekoliv na světě (1 milion Kč by ve zlatě vážil něco přes 2 kg, v diamantech by to mohlo být něco okolo 0,5 gramů). Vzhledem k postupnému vyčerpání světových zásob se ceny investičních diamantů také trvale zhodnocují, tudíž je lze považovat za jistou investici.

Investiční diamanty

Ne všechny diamanty je možné považovat za vhodnou investici. Cena pouze těch skutečně kvalitních kamenů nepodléhá ekonomických, inflačním ani politickým vlivům a trvale stoupá.

Investiční diamanty musí mít mezinárodní certifikát s popisem kamene (čistota, barva, velikost, kvalita brusu atd.) a pro zajištění identifikace kamenů jsou prodávány v zapečetěném pouzdře s vloženým mikrofišem se zmenšeninou certifikátu.

Nejvíce se s diamanty obchoduje na diamantových burzách – ty největší se nachází v Antverpách, New Yorku a Izraeli. Vy sami můžete o možnostech jejich nákupu získat informace především v bankách nebo v dobrých firmách zabývajících se investičním poradenstvím.

Samotný nákup provádějte pouze od specializované firmy napojené přímo na diamantové burzy (eliminujete tak navýšení ceny prostředníky).

Modrý diamant

Diamanty v ČR

V Česku mezi největší obchodníky s diamanty patří OPTIMA DIAMANT, spol. s.r.o., DIAMOND TRADE CENTER a.s. a šperkařská firma HALADA. Rozhodně se vyvarujte nákupu drahých kamenů od nedostatečně prověřených osob a firem – nebyli by jste prvními, co se nechali ošálit přesvědčivostí prodávajícího a nízkou cenou a domů si dovezli kámen syntetický, nekvalitní či dokonce pouhé sklo.

Při rozhodování jaký diamant koupit se zaměřte na kvalitu a ne na kvantitu. Obecně platí, že je lepší pořídit ten nejkvalitnější vysoce čistý a dokonale vybroušený diamant než nějaký větší s chybou za stejnou cenu.

Nejnižší cena, za kterou můžete investiční diamant sehnat je 30 000 Kč, ovšem jít pod 100 000 Kč se nevyplácí.

Diamanty udržují růstový trend

Během posledních dvaceti let rostla hodnota diamantu průběžně o 3 až 7 % za rok, u větších kamenů se růst ceny pohyboval i mezi 10 až 30 %.