V případě, že jste ve stádiu, kdy nepotřebujete žádnou půjčku, ale naopak hledáte možnosti zhodnocení svých peněz, tak jste se dostali na správné místo. Na těchto stránkách získáte základní přehled o možnostech investování finančních prostředků pro vysoký úrok. Pohodlně se usaďte a prozkoumávejte možnosti, které se vám naskýtají právě teď. Podle známého rčení: Začněte penězi dělat další peníze.

Spekulace s doménami

Internet v posledních pár letech poskytuje mnoho způsobů, jak investovat své peníze a vydělávat. Velmi populární jsou tzv. spekulace s doménami, kdy si obchodník vytipuje volné domény se zajímavým jménem, o které by v budoucnu mohl být zájem, jejich zaregistrování a následný prodej.

V České republice takto podnikají tucty spekulantů, ovšem v zahraničí jsou jich tisíce – ceny těch nejzajímavějších domén mohou dosáhnout milionů korun (i dolarů). Jako příklad mohou sloužit domény jako Pizza.com (vydražena za 2,6 milionů dolarů), Sex.com (vydražena za 12 milionů dolarů) či Games.com (vydražena za 11 milionů dolarů).

Skvosty k registraci již nejsou

Dnes už se vám těžko podaří najít skutečně luxusní doménové jméno, které by dosud nebylo registrováno, ovšem s růstem internetu vám mohou vynášet i ty béčkové domény.

Je však důležité uvažovat, o jaké domény by vůbec mohl být zájem – kdyby byla dražena doména centrum.cz, tak se její cena jistě vyšplhá na desítky milionů korun, ovšem husta-kapela-z-horni-dolni.cz asi prodáte těžko.

Bezhlavě se do domén nepouštějte

Pokud se chcete do tohoto typu obchodování zapojit, měli byste nejdříve řádně prozkoumat trh, o co je vlastně zájem, a pak se pustit do velkého průzkumu, o jaké domény by v budoucnu mohl být zájem. Musíte se však smířit s tím, že spousta z vámi vytipovaných doménových jmen bude již dávno zaregistrována.

U internetu platí rčení „Kdo dřív přijde, ten dřív mele.“ dvojnásob než kdekoliv jinde, ale i tak můžete stále na spekulacích s doménami velmi slušně vydělávat, pokud máte dostatek peněz na účtu a nebojíte se riskovat.

Stačí k tomu mít slušný odhad – když dnes koupíte doménu kniha.cz za několik desítek či stovek tisíc, za pár let ji můžete prodat za pár milionů. Bez orientace na trhu a šestého „obchodnického“ smyslu však můžete také veškeré své investice ztratit.

Diakritika na obzoru

Ještě větší investiční příležitostí zřejmě domény budou v blízké budoucnosti, pokud budou zavedena doménová jména s diakritikou – pokud se vám podaří ukořistit např. luciebílá.cz nebo českátelevize.cz a ubránit se i v rámci případného soudního sporu o tyto domény, můžete si celkem slušně přilepšit.

Základní přehled pohybu cen na tomto typu trhu můžete získat např. na diskusním fóru www.webtrh.cz, které se stává poslední dobou místem obchodů s českými doménami.

Naopak na webu www.burza-domen.cz, si můžete přečíst zbožná přání, kde za doménu senzace.cz její majitel chce 5 milionů Kč, za taxikar.cz 2 900 000 Kč a za lepsiplat.cz by si vlastník představoval 50 000 Kč.