V případě, že jste ve stádiu, kdy nepotřebujete žádnou půjčku, ale naopak hledáte možnosti zhodnocení svých peněz, tak jste se dostali na správné místo. Na těchto stránkách získáte základní přehled o možnostech investování finančních prostředků pro vysoký úrok. Pohodlně se usaďte a prozkoumávejte možnosti, které se vám naskýtají právě teď. Podle známého rčení: Začněte penězi dělat další peníze.

Spořící účty

Sloupce mincí

Spořící účet je podobný běžným účtům, má však vyšší úrokovou sazbu a vklady a výběry bývají bezplatné. U některých bank jsou nabízeny pouze k již zavedenému běžnému účtu, ale spousta z nich ho poskytuje i samostatně.

Zhodnocení peněz bez omezení

Jejich výhodou je možnost okamžité manipulace se svými prostředky, protože např. oproti vkladním knížkám je možné je obsluhovat i pomocí telefonu či internetu.

Pravidelnost a výše vkladů není běžně vyžadována, vedení spořících kont bývá bez poplatku a dnes se už většina z nich obejde i bez nějakých výpovědních lhůt.

Jejich pojištění je přibližně stejné jako to u běžných účtů. Roční úroky se pohybují od 2 do 4 procent, což jenom tak tak udržuje hodnotu peněz nad inflací.

  ING Konto Červené konto (Poštovní spořitelna) Spořící účet (BAWAG) eMax plus (mBank)
Roční úrok 1,75 % 2,20 % 3,00 % 1,0 %
Výhody konto je zdarma hotovostní výběr na pokladně (30 Kč) platební karta  
Nevýhody pouze bezhotovostní převody výhodné úročení až u vkladu 50 000 Kč omezené nakládání s účtem na dálku výběr z bankomatu zpoplatněn (19 Kč)
Přímé bankovnictví internet, telefon internet, telefon internet internet, telefon

podrobné srovnání spořících účtů