V případě, že jste ve stádiu, kdy nepotřebujete žádnou půjčku, ale naopak hledáte možnosti zhodnocení svých peněz, tak jste se dostali na správné místo. Na těchto stránkách získáte základní přehled o možnostech investování finančních prostředků pro vysoký úrok. Pohodlně se usaďte a prozkoumávejte možnosti, které se vám naskýtají právě teď. Podle známého rčení: Začněte penězi dělat další peníze.

Termínované vklady

Termínované vklady dosud patří mezi klasický způsob zhodnocování investic. Jedná se o bankovní vklad na určitou dobu s fixní nebo pohyblivou úrokovou sazbou (pohyblivá se mění podle aktuální situace na trhu).

Většinou bývá stanovena určitá minimální velikost částky, aby mohl být termínovaný vklad zřízen – její velikost se pohybuje mezi 5 a 10 tisíci korunami, výjimečně 100 korun.

Doba vkladu může být od několika málo dní po 5 let, je však důležité si uvědomit, že po tento čas není možné s vašimi financemi manipulovat (pokud byste je chtěli předčasně vybrat, naúčtuje vám banka pokutu).

Velikost úroku (jak fixního, tak pohyblivého) je závislí na délce vkladu, jeho výši a také měně vkladu. V současné době se pohybuje od 0,10 do 5 %, přičemž nejobvyklejší jsou cca 2 %.

To znamená, že většina termínovaných vkladů je vlastně nevýhodná a zbytečná investice – trochu se začnou vyplácet až při vložené částce přes 100 000 Kč (pak se úrok v některých bankách pohybuje okolo 5 %).

Tento typ investice je za zákona pojištěn na 90 % vkladu a to až do částky 25 000 EUR.